menusearch
it-k.ir

شورای اخلاقیات هوش مصنوعی گوگل منحل شد

۱۳۹۸/۱/۱۸ یکشنبه
(2)
(0)
شورای اخلاقیات هوش مصنوعی گوگل منحل شد
شورای اخلاقیات هوش مصنوعی گوگل منحل شد

در تاریخ هشتم فروردین گوگل شورایی برای بررسی مسائل اخلاقی مرتبط با پروژه های هوش مصنوعی خود تشکیل داد و حالا خبر رسیده که اعتراضات گسترده به عضویت برخی افراد در شورای اخلاقیات هوش مصنوعی این شرکت را بر آن داشته تا آن را منحل کند.

در پانزدهم فروردین امسال گوگل به هیئت مشاوره تکنولوژی های پیشرفته خود خبر داد که این شورا را منحل خواهد کرد. گفته می‌شود یکی از اعضای آن به خاطر اظهاراتش پیرامون هویت جنسی مورد انتقادات شدید قرار گرفته و دیگری به خاطر تلاش در بازگرداندن گوگل به پروژه های نظامی هدف انتقادات قرار گرفته است.

این شورا در حالی منحل می‌شود که تنها یک هفته از آغاز به کارش گذشته است.

بیانیه رسمی گوگل در این باره به شرح زیر است:

روشن است که در شرایط کنونی این شورا نمی‌تواند کارکرد مورد انتظار را داشته باشد. بنابراین ما پایان فعالیت آن را اعلام می‌کنیم. البته همچنان در کارمان روی مسائل مهمی که به واسطه هوش مصنوعی به وجود خواهند آمد مسئولیت پذیر خواهیم بود.

گوگل برای پیشبرد پروژه های هوش مصنوعی خود دست به دامن مشاورانی در خارج از شرکت شد تا اخلاقیات را در تکنولوژی های سوال برانگیزی مورد بررسی قرار دهد که کارکنان واحد مهندسی نرم افزار آن توسعه می‌دهند. اما مواضع افرادی که در این شورا عضویت پیدا کردند به گونه ای بود که کل ماهیت آن را زیر سوال برد.

منحل شدن شورای اخلاقیات هوش مصنوعی گوگل در اصل زمانی شروع شد که الساندرو آکویستی، پروفسور فناوری اطلاعات و سیاست عمومی دانشگاه کارنگی ملون از کار خود استعفا داد. او پیشتر نفر شماره یک این گروه در انتشار اسنادی بود که توسط شورا در اختیار عموم مردم قرار می‌گرفت.

در هر حال امید می‌رود که مناقشه بر سر اعتبار اعضای این شورا زمانی از بین برود و گوگل در نهایت موفق شود یک شورای واقعی را برای بررسی اخلاقیات حوزه هوش مصنوعی توسعه دهند.

 

بیشتر بخوانید

کاهش درآمدهای سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹

شبیه‌سازی مکالمه تلفنی موبایل روی لپ‌تاپ با ویندوز ۱۰

آیا استیون هاوکینگ با یک بدل جایگزین شده است؟!

 

 

با خانه ساز خونتو بساز

آریا ابزار کیف ابزار آنلاین شما

میان وعده سالم با ولوتینا خرید آنلاین از

برنج ایرونی خرید آنلاین برنج های ایرونی

فروش لوازم ساختمانی با اریکه تجارت دهگان

سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر